В Татышлинском районе пройдут моления

Обращение Фанис-хазрата: “Әссәләмү галейкум үә рахматуллаһи үә бәракәтүһ! Хөрмәтле мөселман кардәшләр! Җомга көнне, җомга намазыннан соң, сәгать өчтә, Үзәк мәчеттә җәмәгать белән дога кылу мәҗлесе оештырыла. Украинадагы яугирләрнең туганнары чакырыла. Бу чара район күләмендә үткәрелә. Районның төрле авылларында үтәчәк. Чиркәүдә насара (христиан) диндәгеләр, ике авылда үдмурт халкы җыела. Без Тәтешле халкы Үзәк мәчеттә җыелачакбыз. Корбан чалып плау пешерергә уйлайбыз. Кем шундый эштә читтә каласы килмәй матди ярдәм күрсәтү өчен шушы картага акча күчерә ала Аллаһ ризалыгы өчен! 2202200599627021 Фанис Мавлитьянович. Теләгән кеше өендә пешеренеп алып килә ала. Үтенеч, магазиннан теләсә нәрсә алып килмәгез.”

Фанис Хусаинов также обращается к землякам перед выдвижением в зону СВО