“Язлар матур хатын-кызлар белән…” дип исемләнгән 8 март бәйрәме

#СельскаяМодельнаяБиблиотекаВерхнекудашево
#ТатышлинскийРайонРБ
“Язлар матур хатын-кызлар белән…” дип исемләнгән 8 март бәйрәме .
Урамда яз җилләре исә. Яз битләребезгә дә, хисләребезгә дә үзенең җылысын өрә. Яз үзенең сихри көчләре белән кешеләр күңеленә үк үтеп керә: җан, рухка ниндидер көтелмәгән куаныч иңәр төсле, бәхет-шатлыкка юл ачылыр сыман… Язлар матур, дибез. Бәлки яз хатын-кызлар бәйрәме белән матурдыр?
Хөрмәтле хатын-кызлар әбиләр, әниләр, апалар, кызлар, сезне барыгызны да шушы гүзәл бәйрәм белән тәбриклибез! Сезгә, яз ничек ашкынулы дәртле- шундый ук дәртле мәхәббәт, яз сулары ничек ярларына сыеша алмыйча ташый- шундый ташып торган үлчәмсез бә-
хет, язгы кояш үзенең җылысы белән барлык табигатьне уятырлык көчле- гаиләләрегезнең дә җылысы көчле, шул җылылыкны саклаучы ир- егетләрегез hәр вакыт янәшә булып, тигез канатта, гомерләрегез озын-озак, сәламәтлектә яшәргә насыйп итсен дип теләп калабыз!